• کافه گالری

      گذری بر کافه گالری خانه ی ملک

          در حیاط جنوبی عمارت خانه ی ملک کنار درختان چندین ساله ی توت، باغی از رنگ و طرح و زیبایی میزبان چشم گردشگران و میهمان هایی است که در خانه ی ملک سیر می کنند. بیش از ۳۰ هنرمند از استان خراسان و بعضاً استان های دیگر محصولات صنایع دستی خودرا در این گالری به نمایش گذاشته اند.

         لذا این مکان فرصتی ست مغتنم و عالی جهت معرفی، فروش و تبلیغ صنایع دستی و آثار هنرمندان، من جمله هنرمندانی که بستر مناسب برای ارائه آثار خود ندارند از جمله زنان سرپرست خانواده در شهرستان ها و روستاهای استان، از آثار هنری موجود در گالری می توان به نمونه های ذیل شده اشاره کرد:

          حکاکی روی سنگ که از سابقه ی طولانی و تاریخی در مشهد برخوردار است، نقاشی روی سنگ، اسباب بازی های چوبی، زیورآلات مس و مینای سرد، محصولات دست ساز نمدی، قلم زنی، فیروزه کوبی، هم جوشی شیشه، محصولات متنوع چرمی، انواع رودوزی های سنتی، چهل تیکه دوزی، سفال....

          این کافه گالری در نوروز ۱۳۹۷ توسط مدیرکل محترم جناب آقای مکرمی فر جهت حمایت از هنرمندان استان و حمایت از تولید ملی و رونق صنایع دستی، افتتاح گردید. در کنار ارائه ی این آثار زیبا میزبان شما هستیم با دمنوش های اصیل و سنتی ایرانی تا خاطره ای خوش در یاد شما به یادگار گذاریم.
   

        

   
       

     


   
راه های ارتباطی
ورود به پنل

  مشهد، بلوار امام خمینی، بین امام خمینی31 و 33، روبروی سه راه دارایی، مرکز آفرینش و پژوهش هنرهای سنتی خانه ملک (جانمایی بر روی Google)

05138518386  
 
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق