• زیورآلات سنتی

  زیورآلات سنتی:

           با نگاهی به پیشینه فلزگری در ایران و همینطور تحقیقات انجام شده در محوطه های باستانی ایران می توان ایران را جزو اولین تمدن های بشر دانست که به فن فلزگری که شامل استخراج و ذوب فلز و فرم دادن آن می باشد دست یافته است. این احتمال بسیار قوی است که انسان پیش از تاریخ بعد از دستیابی به فلزات گرانبها با فرم دادن آن ها و ساخت زیورآلات به خاطر محافظت از آن و حمل راحترش و دلیل مهم تری زیبایی آن را به صورت گردنبند و دستبند و انگشتر و گوشواره و سایر زیور آلات درآورده است. با توجه به این پیشینه دیرینه، شناخت تکنیک های ساخت زیور آلات و طراحی آن ها بسیار مهم و نیاز به پژوهش های بسیاری دارد و همین پیشینه به خلق آثار امروزی و با اصالت کمک خواهد کرد .

           خانه ملک با فراهم کردن محیطی مناسب باعث شده تا هنرهای از یاد رفته جانی تازه یابد. این مهم با ساخت تکنیک های قدیمی زیور آلات و ساخت آثار جدید به شناخت بهتر این هنر کمک بسزایی خواهد کرد.


   
    

   
راه های ارتباطی
ورود به پنل

  مشهد، بلوار امام خمینی، بین امام خمینی31 و 33، روبروی سه راه دارایی، مرکز آفرینش و پژوهش هنرهای سنتی خانه ملک (جانمایی بر روی Google)

05138518386  
 
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق